DT024CTFT-TS
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DT024CTFT-TS
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 36.72mm W x 48.96mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.4" (60.96mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : Displaytech
Backlight : LED
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Base Product Number : DT024
Description : LCD DISP TFT 2.4" 240X320
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Model Number : DT024CTFT-TS
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel 2.4" (60.96mm) 240 x 320