MDT1010GIHR-HDMI
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MDT1010GIHR-HDMI
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Tray
Viewing Area : 218.00mm W x 137.00mm H
Series : MDT1010G
Diagonal Screen Size : 10.1" (256.54mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : Midas Displays
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : HDMI
Dot Pixels : 1280 x 800
Controller Type : TFP401
Description : LCD DISPLAY TFT 10.1" 1280X800
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Model Number : MDT1010GIHR-HDMI
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color HDMI 10.1" (256.54mm) 1280 x 800