LS027B7DH01
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LS027B7DH01
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Monochrome
Product Status : Active
Package : Tray
Viewing Area : 58.80mm W x 35.28mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.7" (68.58mm)
Graphics Color : -
Touchscreen : -
Mfr : Sharp Microelectronics
Backlight : Without Backlight
Display Mode : Transflective
Interface : Serial
Dot Pitch : 0.15mm W x 0.15mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 400 x 240
Base Product Number : LS027B7
Description : LCD TFT 2.7" 400X240
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Model Number : LS027B7DH01
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transflective TFT - Monochrome Serial 2.7" (68.58mm) 400 x 240